bulharsko gorno
vedita logologo 
vizitka
home
kontakt
html validator
 
home / info 2018
 

Vážení zákazníci,

VEDITA, s.r.o. Vám již sedmnáctou sezónu nabízí rekreační pobyty v Bulharsku. Vzhledem k tomu, že naše společnost je pro Vás na trhu již více jak 15 let, jsme se rozhodli pro sezónu 2018 ponechat ceny téměř BEZ NAVÝŠENÍ oproti sezóně 2014. Budete-li chtít svoji letošní dovolenou prožít na bulharském černomořském pobřeží, můžeme Vám nabídnout krásné písčité pláže v kombinaci s teplým čistým mořem, v různých cenových relacích. Již tradičně se orientujeme převážně na pobyty cenově dostupné pro každého. Pro tento účel jsou pro Vás připraveny ubytovací kapacity v Bjale, Obzoru, Primorsku, Sozopolu, Nesebru (Ravda) a Achtopolu. Jedná se o hotely, penziony, soukromé domky a vilky.
I pro letní sezónu 2018 je stále naším cenovým hitem BJALA.
Ve všech ubytovacích zařízeních, které nabízíme se setkáte s přívětivými majiteli a personálem, kteří Vás přijmou jako vítané hosty a vytvoří Vám ty nejlepší podmínky pro strávení spokojené dovolené.
Znovu nabízíme i možnost potápění v doprovodu profesionálního instruktora (s možností zapůjčení vybavení). Zařadili jsme rovněž, již tradičně, i rekreační pobyty v pohoří Pirin - městečko Dobrinište a v známém a oblíbeném lyžařské středisku Bansko.
Tak jako v sezóně 2014 je naše nabídka doplněná i o horské výlety, horské pobyty, horolezecké výpravy, výpravy na horských kolech a výpravy za kulturou a historií Bulharsku. To vše samozřejmě pod dohledem a s odbornou pomocí certifikovaných a vysoce kvalifikovaných průvodců!


Dali jsme si záležet, to vše jen pro Vaši spokojenost!


Kolektiv CK Vedita, s.r.o.
 
Délka pobytu
sipka15 dnů / 14 nocí
sipka11/12 dnů 10/11 nocí
sipka8 dnů / 7 nocí
sipkasamozřejmě na vyžádání vytvoříme kalkulaci i pro libovolný počet dnů
nahoru
Termíny
Délku trvání a rozložení v čase si stanovíte sami - vytvoříme Vám odpovídající kalkulaci.
nahoru
Doprava

sipkaVlastní - všechny pobyty jsou koncipovány jako pobyty s vlastní dopravou. V případě, že nemáte vybraného dopravce, můžeme Vám vhodného doporučit.
nahoru
Objednání pobytu

sipkatelefonicky – následné zaslání vyplněné přihlášky poštou nebo faxem na: 283 871 848
sipkaelektronicky – vyplnění přihlášky a zaslání e-mailem na: vedita@vedita.cz
sipkaosobně v naší kanceláři na adrese: Vlakové nádraží Holešovice - hala č. 1, Partyzánská 24, 170 00 Praha 7 (v hale vlakového nádraží, naše kancelář je přímo naproti pokladnám ČD)
Při objednání je možné zaplatit již plnou cenu pobytu nebo pouze zálohu ve výši minimálně 10% (nejméně však 990,- Kč/osoba) celkové ceny a dále doplatek na splátky. Doplatek je nutné uhradit nejpozději 30 dnů před termínem odjezdu. Po dohodě je možné podmínky platby změnit. Tyto podmínky se nevztahují na First minute a Last minute termíny, u kterých je nutné uhradit minimálně 2000,- Kč/osoba již při podpisu smlouvy. U last minute zakoupený pod 30 dní před odletem je nutné uhradit 100 % částky při podpisu smlouvy.
nahoru
Úhrada pobytu

sipkaosobně v hotovosti – v naši kanceláří na adrese (je nejlepší si domluvit schůzku předchozí den):
CK Vedita, s.r.o.
Partyzánská 24
Nádraží Holešovice, hala č. 1
170 00 Praha 7

sipkapoštovní složenskou - na výšeuvedenou adresu naší kanceláře

sipkasloženkou nebo převodním příkazem na číslo účtu: 166 135 319 / 0800 - před zasláním peněz na účet si telefonicky vyžádejte variabilní symbol

Doklady o zaplacení pobytu prostřednictvím pošty nebo peněžního ústavu je nutné neprodleně poslat na náš e-mail: vedita@vedita.cz nebo odfaxovat na naše číslo 283 871 848 a ověřit si jejich doručení telefonicky na stejném čísle (popř. i na: 777 560 877, 603 842 026).
nahoru
Slevy a zvýhodnění pro pobyty
sipkadítě do 2 let již tradičně zdarma ubytování
sipka2 až 12 let – výrazné slevy - viz ceník
sipkažáci 12 až 18 let, studenty do 25 let a seniory nad 60 let – sleva 300 Kč
sipkapři složení zálohy 990 Kč/osoby z celkové ceny do 28.2.2018 .... viz hlavní stranku: www.vedita.cz
sipkapři složení zálohy 990 Kč/osoby z celkové ceny do 31.3.2018 .... 400 Kč

Slevy poskytovány pouze v případě zakoupení pobytu přímo v naší kanceláři!

sipkaskupinové slevy - na vyžádání v naši kanceláři
sipkapro klienty, kteří s naší CK již cestovali .... 600 Kč
sipkapro klienty, kteří s námi cestovali 3 krát a více .... 1000 Kč

Poznámka: slevy jsou poskytovány ze základní ceny. Lze uplatnit nárok pouze na jeden druh slevy. Uvedené slevy jsou uplatnitelné pouze ze základních tabulkových cen, neplatí pro LM a ceník pro včasný nákup.
nahoru
Údaje o Bulharsku
Údaje o Bulharsku (BGR):
sipkarozkládá se v jihovýchodní části Balkánského poloostrova.
sipkavýchodní hranici tvoří Černé moře – 370 km nádherných písčitých pláží
sipkaúzemí Bulharska má rozlohu 111 000 km čtverečných; počet obyvatel 8 milionů; hlavní město Sofie má 1 200 000 obyvatel
sipkapříroda je velice rozmanitá – moře, řeky, jezera, lesy, vysoké hory – Rila s vrcholem Musala (2925 m n. m. - nejvyšší v celé jihovýchodní Evropě), Pirin s vrcholem Vihren (2914 m n. m.). Díky přírodní rozmanitosti se nabízí celá řada možností pro letní a zimní odpočinek, rekreaci, poznávací túry a sport.
sipkaúředním jazykem je bulharština, používané písmo je azbuka. Důležité písemné informace v letoviscích jsou vesměs v latince (anglicky, německy, někde dokonce i česky), včetně jídelních lístků v restauracích.
sipkaměnou je bulharský lev (1 lev = 100 stotinek). I když je možné směnit v Bulharsku koruny za leva, kurz není příliš výhodný. Doporučujeme proto opatřit si v ČR eura. Směnný kurz v Bulharsku: 1 EUR je cca 1,95 leva (Centrální banka – střed), v bankách dostanete přibližně 1,91 - 1,94 leva za 1 euro. Doporučujeme měnit pouze v bankách.
sipkačas - středoevropský + 1 hodina
sipkaprůměrné ceny potravin, služeb a spotřebního zboží v Bulharsku jsou přibližně stejné jako v ČR, příp. i výhodnější (cigarety, alkohol, doprava aj.)
sipkaadresa českého velvyslanectví v Bulharsku: Sofie, ul. “Janko Sakazov” č. 9, tel.: +359 / 2 / 946 11 10, ... 11.

Automobilem do Bulharska

sipkapředepsané doklady a vybavení (platný cestovní pas nebo platný OP nového typu, řidičský a malý technický průkaz, zelená karta, mezinárodní poznávací značka CZ, hasicí přístroj, lékárnička, výstražný trojúhelník, atd.). Doporučujeme uzavřít pojištění léčebných výloh pro každého cestujícího! Naše CK Vám může sjednat zdravotní připojištění za 14,- Kč/osoba/den.
sipkarychlostní omezení v BG:
- obec – 50 km/h
- mimo obec – 90 km/h
- dálnice – 120 km/h

Zdravotní péče v Bulharsku

sipkapokud jste si před odjezdem z ČR sjednali pojištění léčebných výloh v zahraničí a jste nuceni vyhledat lékařskou péči, pamatujte:
sipkakontaktujte Vaši pojišťovnu ještě před lékařské úkony a dbejte pokynů pojišťovny
nahoru
Výlety a zábava (lze organizovat pro klienty ubytováni v letoviscích Bjala a Obzor)
Pro zpestření pobytu vám VEDITA, s.r.o. může doporučit i fakultativní výlety (V uvedených cenách není zahrnuto vstupné do muzeí a zábavních center.) s platbou na místě. Výlety jsou bez služeb průvodce. Ceny jsou orientační:
sipkaVarna, perla Černého moře (návštěva delfinária, akvária, procházka starobylou částí města, možnost nakupování). Od léta roku 2003 je návštěva Varny ještě zajímavější, protože zde byl otevřen nový Aquapark. Cena výletu 250 Kč.
sipkaSlunečné pobřeží a Nesebr: cena 250 Kč. Možnost návštěvy Aquaparku na Slunečném pobřeží (vstupné zvlášť), prohlídka historické části Nesebru s památkami antického a staroslovanského osídlení a bulharské lidové tvořivosti z 19. století.
sipkaVesnička Bata - možnost seznámení se s bulharskými národními zvyky a tradicemi, pravou bulharskou kuchyní, lidovými tanci, tancem na rozžhaveném uhlí (nestinary) – cena 550 Kč (včetně večeře a nápojů), dítě do 12 let - 330 Kč.
sipkaIstanbul: jeden den, cena 1580 Kč/osoba, dva dny s přenocováním v hotelu cena 2200 Kč/osoba (v ceně je 1 noc v hotelu, oběd a snídaně). Pro návštěvu Istanbulu si ověřte předem nutnost vystavení víza v Praze na tureckém velvyslanectví – ul. Pevnostní 582/3, Praha 6, tel. 224 311 402.
sipkaVyhlídková plavba s rybolovem. V ceně: vyhlídková plavba, zapůjčení veškerého rybářského vybavení, asistence instruktora. Kalkulace na vyžádání.
sipkaDegustace vína ve vinném sklípku: 8 druhů vín. Cena: 150 Kč/osoba (v ceně 400 ml vína, 50 ml rakije + sýry). Je možné si za příznivé ceny zakoupit vína, která byla v ochutnávce.
nahoru
 
Copyright © 1998 - 2010, Vedita s.r.o., posledni aktualizace: 20.01.2018